پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی: مدارس امام رضا(ع)، الگویی موفق در حوزه های فرهنگی، اعتقادی و دینی است

مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: مدارس امام رضا(ع)، الگویی موفق در حوزه های فرهنگی، اعتقادی و دینی است.

قاسمعلی خدابنده درباره مدارس امام رضا(ع)و نقش آن در آموزش و پرورش استان خراسان رضوی اظهار کرد: آموزش و پرورش یکی از دستگاه هایی است که در 4 دهه اخیر پس از پیروزی انقلاب اسلامی خدمات بسیاری در اقصی نقاط کشور و استان ارائه کرده است.
وی با اشاره به نقش آستان قدس رضوی پس از پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد: آستان قدس رضوی در مسیر خدمت رسانی به مردم به ویژه خدمت به محرومان اقدام به تأسیس بنیاد فرهنگی رضوی کرده و عمده فعالیت این بنیاد در حوزه آموزش و پرورش است که با در اختیار قرار دادن اراضی با کاربری آموزشی و ساخت مدارس کمک بزرگی به این نهاد کرده است.
مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی بیان کرد: بنیاد فرهنگی رضوی با ساخت و تأسیس مدارس در نقاط مختلف استان و تحت پوشش قرار دادن تعداد زیادی از دانش آموزان خدمات بسیاری ارائه کرده که این مدارس در مناطق برخوردار به صورت غیر دولتی و با اخذ شهریه از دانش آموزان و در مناطق غیر برخوردار به صورت رایگان و با ارائه خدمات مطلوب آموزشی فعالیت کرده است.
قاسمعلی خدابنده ادامه داد: فعالیت ها و جهت گیری های مجموعه مدارس امام رضا(ع) با اهتمام به رویکرد فرهنگی آستان قدس رضوی و بنیاد فرهنگی رضوی؛ رویکرد فرهنگی، اخلاقی و اعتقادی است و تعلیم و تربیت تمام ساحتی به ویژه توجه به ابعاد تربیت دینی و اسلامی مدنظر این مجموعه است.