شنبه ۱۴۰۰/۸/۱۵
گرامیداشت روز دانش‌‎آموز توسط دانش ‎آموزان مدارس امام رضا(ع)

همزمان با فرا رسیدن یوم الله 13 آبان، روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، مسئولان و دانش آموزان مدارس امام رضا(ع) همراه با دیگر دانش آموزان، با شرکت فعال در اجتماعات و فعالیت‌های مختلف فرهنگی، انزجار خود را از سیاست‌های استکباری آمریکا و ایادی آن اعلام کردند.

واحدهای 19گانه مدارس امام رضا(ع) از رهگذر اجرای ویژه برنامه‌های مختلف با حضور دختران و پسران دانش‌آموز، ضمن گرامیداشت روز دانش آموز، نسبت به شهدای دانش آموز و آرمان‌های انقلاب اسلامی ادای دین کردند.

پیام تبریک به آینده سازان کشور

سیدمحمدصادق علی پرست، مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی در پیامی فرا رسیدن روز 13 آبان، روز تجلی آزادگی و شجاعت و غیرت انقلابی مردم کشورمان را که به نام «روز دانش آموز» مزین شده، به دانش آموزان مدارس امام رضا(ع) که آینده سازان ایران قوی هستند، تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که زیر سایه عنایات حضرت رضا(ع)، با همت و هشیاری برای رسیدن به قله‌های دانش و معنویت، زمینه ساز ایجاد تمدن نوین اسلامی و ظهور خورشید ولایت عظمی باشند.

 

اجرای برنامه‎های فرهنگی و هنری

دبستان واحد 2 و 16 مدارس امام رضا(ع) در طول هفته جاری، از مسیر اجرای برنامه‌های فرهنگی مختلف بر حضور جمعی دانش آموزان تاکید کرده تا گامی در جهت انتقال ارزش ‎های انقلابی و اسلامی بردارد. این واحد تحصیلی، در کنار برنامه‌های فرهنگی و هنری گوناگون از جمله برگزاری جشنواره نقاشی با موضوع 13 آبان با حضور نمادین 60 دانش‌آموز در مدرسه، به منظور پاسداشت این ایام، همایش پیاده روی خانوادگی را با حضور دانش‌آموزان و والدین آن‌ها در کمربند سبز شهر مشهد برنامه‌ریزی کرده است.

همچنین، از دیگر اقدامات شاخص این واحد آموزشی در این مناسبت، تهیه اقلام معیشتی و لوازم ضروری منزل از محل کمک‌های جمع آوری شده توسط اولیاء و دانش آموزان مدرسه برای کمک به اقشار کم بضاعت حاشیه شهر مشهد است.

دبیرستان پسرانه واحد 3 با اجرای برنامه‌های متنوعی به استقبال هفته دانش آموز رفت. برگزاری ویژه برنامه روز نوجوان با حضور دانش آموزان فعال فرهنگی مدرسه، طراحی زنگ‌های معرفتی با محوریت تبیین ظلم ستیزی و مقابله با ظالم از زبان کارشناسان به صورت مجازی، دیدار با خانواده معظم شهید ربانی از شهدای دانش آموز و نیز غبارروبی از مزار شهدای جبل النور، برگزاری مسابقات فوتبال جام 13 آبان و نیز گردهمایی جمعی از دانش آموزان مدرسه در اجتماع ضد استکباری 13 آبان در سالن شهید بهشتی مشهد، نمونه‌ای از مهمترین برنامه‌های این واحد آموزشی در هفته دانش آموز بودند.   

 

آشنایی دانش آموزان با قهرمانان واقعی

دبستان دخترانه واحد ۵و۱۷ نیز با اجرای ویژه برنامه‌های پخش کلیپ‌های قصه‌گویی با موضوع زندگی‌نامه شهیدان، بیان رشادت‌های شهید فهمیده از زبان مربیان و شماری از دانش آموزان مدرسه در خلال کلاس‌های آنلاین مدرسه، به فرایند تعلیم و تربیت رنگ و بوی ایثار و شهادت بخشید.

 

مدرسه سازی به نیت شهدای دانش آموز

دبیرستان متوسطه دخترانه واحد 6 امام رضا(ع) نیز همگام با دیگر واحدهای آموزشی با نواختن زنگ استکبارستیزی در فضای آموزشی و مراسم ویژه روز دانش آموز با حضور دختران دانش آموز در فضای مدرسه، در اقدامی اجتماعی به بهانه روز دانش آموز، طرحی حمایتی با عنوان «گنج همدلی» را با هدف زنده نگه داشتن یاد شهدای دانش‌آموز کشورمان از جمله محمدحسین فهمیده، بهنام محمدی، علی جرایه تا علی لندی به اجرا گذاشت و دانش آموزان با واریز وجوهات و نذورات خود به نیت این شهیدان، به ساخت مدرسه توسط مجمع خیرین مدرسه ساز کمک کردند.

 

رقابت‌های فرهنگی و هنری با موضوع استکبارستیزی  

در دبیرستان متوسطه دوره دوم واحد ۷ امام رضا(ع) در روز 12 آبان، رأس ساعت 8:30 با توقف فعالیت کلاس‌ها، زنگ استکبارستیزی نواخته شد. به همین مناسبت، به منظور آشنایی بیشتر دانش آموزان با ارزش‎های این روز تاریخی، مسابقه بزرگ استکبارستیزی برگزار شد.

پیشگامی تشکل‎های بسیجی در اجرای برنامه‌ها

دانش‌آموزان بسیجی دبیرستان پسرانه واحد 10 با اجرای برنامه‌های مختلف به پیشواز هفته بسیج و روز 13 آبان رفتند. برگزاری مراسمی با حضور مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی و جمعی از مسئولان آموزش و پرورش منطقه تبادکان، فرماندهان استانی بسیج و نیز بسیج دانش آموزی در سالن نیایش مدرسه که همه امور اجرایی آن از تدارکات و پذیرایی تا اجرای مراسم برعهده خود دانش آموزان بود، از جمله شاخص ترین فعالیت‎های این هفته واحد 10 بود.

غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای مدافع حرم و شهدای دفاع مقدس توسط منتخبینی از دانش‌ آموزان و معلمان این واحد آموزشی به نشانه تجدید بیعت با آرمان شهدا از جمله برنامه‌های واحد 10 بود. همزمان با روز 13 آبان نیز، جمعی از دانش‌آموزان بسیجی این آموزشگاه با لباس فرم و در دست داشتن پلاکارت‎های «انقلاب اسلامی همچنان پایدار»، ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی در اجتماع پرشور دانش آموزان مشهدی در سالن شهید بهشتی حضور به هم رساندند.

 

طراحی یک مسابقه متفاوت

متوسطه دخترانه واحد 12و 19 با اجرای طرحی متفاوت به مناسبت این ایام، از دختران دانش‌آموز مدرسه برای شرکت در مسابقه طراحی ماسک با لوگوی 13 آبان دعوت کرد و از طرح‌ها و نفرات برتر با اهدای جوایز تقدیر به عمل آمد. دانش آموزان شرکت کننده در این رقابت، با ماسک‌های دست ساخته خود در مراسم این هفته مدرسه شرکت داشتند.

 

تجدید بیعت با شهیدان

دانش‌آموزان دبیرستان پسرانه واحد 14 علوم و معارف اسلامی، با حضور در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) ضمن زیارت مزار شهیدان، با آرمان های شهدای دانش آموز عهد و میثاقی دوباره بستند. برگزاری مسابقات فرهنگی ویژه 13 آبان در محورهای مقاله نویسی، طراحی پوستر، ساخت کلیپ، کتابخوانی، از دیگر برنامه‌های این هفته واحد پسرانه علوم و معارف اسلامی بود.

 

ویژه برنامه‌های فرهنگی محصلان چنارانی

پسران دانش‌آموز واحد 11و 15 مدارس امام رضا(ع) در شهرستان چناران با حضور در آیین‌های مختلف تدارک دیده شده توسط متولیان آموزشی خود در طول هفته جاری، همراه با دیگر دانش آموزان مدارس امام رضا(ع) نسبت به تفکر و سیاست‌های آمریکایی اعلام برائت کردند.

برپایی محفل انس با قرآن کریم با قرائت دانش آموز افتخارآفرین قرآنی مدرسه، امیرحسین آزاد و نیز برگزاری تجمع با شکوه دانش آموزان بسیجی در گلزار شهدای گمنام این شهرستان بخشی از برنامه‌های این هفته مدرسه امام رضا(ع) واحد چناران بود.